محتوای همیشه سبز و 3 روش ارائه آن!

محتوای همیشه سبز - آروند

محتوای همیشه سبز، موضوعی است که شاید کمترین کسی به آن اهمیت بدهد یا حتی در مورد آن اطلاعی داشته باشد. در این مقاله تصمیم گرفتیم این نوع محتوا و تاثیرات آن را بر سئو سایت شما توضیح دهیم.

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content

عنوان هایی که برای محتوا انتخاب می‌شوند، می‌ توانند تا مدت زیاد مرجعی برطرف کننده نیازهای کاربران باشند. این عناوین ممکن است پاسخی برای سوال هایی باشند که شاید هیچگاه تغییر نکنند. پس این مقالت در دسته مقالات سبز جای می‌ گیرد.

این نوع محتوا می‌ تواند مقاله، تصویر یا به صورت ویدئو باشد و برای بسیاری از مخاطبین ارزشمند است زیرا مفهوم آن به یک رخداد یا زمان خاصی نیست. اما باید بدانید که این محتوا چه ویژگی های باید داشته باشد تا نیاز مخاطب را برطرف کند.

همانطور که گفتیم اصلی ترین ویژگی یک محتوای سبز این است که در هر زمان نیاز مخاطب را برآورده کند. در واقع محتوای سبز باید به نوعی همیشه بروز باشد و بروزرسانی شود. البته این را در نظر داشته باشید که به روزرسانی محتوا موضوع دیگری است که در سئو اهمیت زیادی دارد؛

دائما باید محتوای همشیه سبز تهیه کنیم؟

در جواب این سوال باید گفت که در کنار تولید محتوای سبز باید به تولید محتوای فصلی هم فکر کرد؛ چون این نوع مقاله‌ ها می‌ توانند به رفع نیاز مخاطبان سایت شما کمک بسیاری کنند. به عبارت دیگر تولید محتوای ماندگار، کلید اصلی جلب رضایت مخطب است اما رمز همیشگی آن، تولید مقاله ‌های فصلی است.

به این نکته توجه داشته باشید که نیاز کاربران معمولاً در یک حالت خلاصه نمی‌شود و تنوع زیادی دارد.

همیشه سبز بودن معیار داشتن کیفیت نیست!

در نظر داشته باشید که این موضوع ملاکی برای کیفیت محتوا دانست. محتوای سبز، قرار نیست همیشه نیاز مخاطب را رفع کند پس در نتیجه سبز بودن محتوا لزوما به معنی ارزشمند بودن آن نیست و البته برعکس این موضوع هم وجود دارد.

برای قدم اول شما باید به دنبال درک هدف کاربر از جستجو باشید؛ یعنی شما باید تشخیص دهید مخاطب تان به چه محتوایی نیاز دارد. سپس بر اساس این نیاز، بهترین جواب را به او بدهید.

در ادامه 3 روش به شما پیشنهاد می کنیم که بهترین محتوای همیشه سبز را ارائه دهید.

 شماره یک: انتخاب موضوع سبز

موضوع مقاله همیشه اولین چیزی است که مخاطب را به خواندن ادامه مقاله و محتوا ترغیب می کند. به عبارت دیگر، “عنوان مهم ترین ویژگی برای نگارش یک محتوای همیشه سبز است.

شماره دو: لینک سازی

تقویت صفحات با استفاده از لینک‌ سازی‌های داخلی و خارجی بهترین روش برای تازه بودن همیشگی محتوای شماست. دریافت لینک‌ های جدید به یک صفحه قدیمی باعت می شود ربات های گوگل بفهمند این صفحه همچنان ارزشمند است.

شماره سه: تازگی محتوا

به منظور این‌که مقاله‌ ای ماندگار و کاربردی داشته باشیم، باید هر چند وقت یکبار با ویرایش و اضافه کردن بخش ‌های مختلفی مانند متن و تصویر، آن را همیشه سبز نگه داریم.

تفاوت محتوای سبز و محتوای همیشه سبز!

مهم‌ترین تفاوت این دو محتوا، در عمر و ماندگاری شان است. محتوای همیشه سبز محتوایی است که همیشه ارزشمند باقی خواهد ماند. اما محتوای سبز مقالاتی هستند که تا مدت زیادی اما نه برای همیشه ارزشمند خواهند بود.

اما به این نکته توجه کنید که کیفیت و رضایت مخاطب را فدای سبز بودن همیشگی محتوا نکنید.

سخن آخر

حالا که تا انتهای مقاله با ما همراه بوید، امیدواریم که این مقاله کمکی بر افزایش دانایی و اطلاعات شما کرده باشد. یکی از بهترین راه های پیشرفت، یادگیری و مطالعه است. گروه فنی مهندسی آروند با داشتن تجربه در این زمینه شما را برای رسیدن به بهترین نقطه از مسیرتان یاری می کند.

,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

  ابر برچسب‌ها

  دسته‌ها

  آخرین دیدگاه‌ها

   بایگانی‌ها

   دسته‌ها